סדנאות וסמינרים

היפרמדיה יוזמת ומפיקה סדנאות והשתלמויות בינלאומיות בתחומי היצירה הקולנועית והטלוויזיוניות. על מנת להוציא אל הפועל אירועים מובילים המיועדים ליוצרים ולמענם, אנו חוברים אל מוסדות קולנוע ותרבות ומשתפים עימם פעולה בקידום והשבחת יצירה עברית מקורית. גופים ציבוריים שעימם אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא:

קרן מקור משרד החוץ פיס קרן הקולונוע הישראלית פורום היוצרים הדוקומנטרים
דוק אביב
איגוד המפיקים  איגוד הבמאים סינמטק תל אביב  סינמטק ירושלים 

 

/

       

 

 

 סדנאות עם מאמנת השחקנים המובילה של הוליווד

סינמטק תל אביב, 23-25 בדצמבר 2012

thumb_ivana.jpg

איוואנה צ'בק, המורה האגדית למשחק, חזרה לישראל בדצמבר 2012 בעקבות הצלחת ביקורה הקודם, שבו חשפה את שיטת העבודה של הכוכבים הגדולים. איוואנה תאמן גם הפעם נבחרת של שחקנים ישראלים, שיזכו ללמוד מיומנות ושליטה ב"שיטת צ'בק", טכניקת המשחק הייחודית שפיתחה. שיטה זו תפסה מקום מרכזי בצמרת לימודי המשחק המתקדמים בעולם. השיטה מביאה למרכז ההופעה את החוויה הרגשית של השחקן וממנפת את סיפורו האישי לטובת הישגים אמנותיים ופריצת דרך בקריירה. מלבד הסדנה, שתהיה פתוחה גם במסלול צפייה, איוואנה תקיים כיתת אמן לקהל הרחב בנושא "המשולש הנצחי" - שחקן - תסריטאי - במאי. הנחות לנרשמים בהרשמה המוקדמת, עד 13.12.

לפרטים נוספים

 

 
סדנה עם מורי ורשבסקי: קוטפים את הכסף מהעצים

פסטיבל דוקאביב, 9 במאי 2012

docuagenda_logo.jpg
סדנה מיוחדת במסגרת הכינוס, "דוקו אג'נדה", לקידום שיתופי פעולה בין ארגונים ללא מטרת רווח לבין יוצרי קולנוע וטלוויזיה בישראל. אורח הכינוס, מורי ורשבסקי, הינו יועץ, מאמן וסופר שהקדיש את 30 השנים האחרונות לסקטור המלכ"רים. הוא עוסק בתכנון אסטרטגי וביישומו בארגונים ללא מטרות רווח, ובחיבור הייחודי בין עמותות לבין עולם הסרטים הדוקומנטריים. ספרו Shaking the Money Tree: How to Get Grants and Donations for Film and Video נחשב למדריך המקיף ביותר בתחום, ולצד הייעוץ ליוצרי סרטים וראשי עמותות, הוא מרצה בכנסי מלכ"רים, בפסטיבלי סרטים ובאירועים מיוחדים העוסקים בנושא.

לפרטים ומידע נוסף  

   
 
המשך קריאה...
 
לתת לזה לצאת - עם ניסים אמון
מלון Q חוף פולג, 17 במארס 2012
_.jpg
סדנת שבת ראשונה מסוגה, הפותחת צוהר אל יכולות שלא ידעתכם שיש לכם, באמצעות טכניקות רוחניות של חוכמה המזרח. הסדנה, בהנחיית זן מאסטר ניסים אמון, מיועדת לשחקנים וליוצרים בתחומי אמנות שונים - כתיבה, קולנוע, אמנות. "חובתו של השחקן-היוצר להסיר סלעים, לקלף פחדים ולחשוף את מעיין היצירה האמיתי. כל מה שצריך זה סוג מיוחד של ביטחון, שכשיש אותו - הכל יכול לקרות. מעבר לראש ולרגש, יש בנו דמות נוספת. כשהיא נוכחת, הזמן נעצר והאנשים מהופנטים. הופעה כזו הוא הגשמה רוחנית שלא תשאיר אף אחד אדיש" (ניסים אמון).

לצפייה בהזמנת וידיאו מניסים אמון


 
 
 
 
סדנת re:invent עם בריאן ניומן בדוקאביב

פסטיבל דוקאביב, 9-10 במאי 2010

brain_newman_lecture.jpg
הטרנדים החמים של הטכנולוגיות הדיגיטליות בעשיית סרטים, מודלים חדשים לפיתוח סיפורים ואסטרטגיות עדכניות לגיוס משאבים - אלה חלק מהנושאים שתקיף סדנת Re:invent עם בריאן ניומן, שתתקיים לראשונה בישראל, ב-18 במאי, במסגרת פסטיבל דוקאביב. ניומן, עד לאחרונה ראש מכון טרייבקה לקולנוע (TFI) הוא מרצה, בלוגר ויועץ בכיר ליוצרי סרטים. כמרצה מבוקש בפסטיבלים הוא עורך בקביעות סדנאות וסמינרים בתחומי גיוס משאבים, אסטרטגיות הפצה ושימוש בכלים של ניו מדיה. זהו ביקורו הראשון בישראל, והוא ישמש גם כשופט בפסטיבל. הסדנה מיועדת לכל העוסקים בתחום ה-Non fiction - במאים ויוצרי סרטים דוקומנטריים, מפיקים, מפיצים, עורכים ואנשי ניו מדיה. הסדנה תכלול גם ניתוח ומשוב על פרוייקטים דוקומנטריים של חלק מהמשתתפים.

 

לפרטים ומידע נוסף  

   
 
 
סמינר "סיפור" עם רוברט מקי

חיזרו להתעדכן במועד הסמינר הבא

storyseminar 

כבר למעלה מ-15 שנה מעביר רוברט מקי את סמינר "סיפור" (STORY SEMINAR) מסביב לעולם. יותר מ-50,000 איש כבר השתתפו בסמינר בלוס אנג'לס ובניו-יורק, שם הוא מתקיים פעמיים בשנה, וכן בלונדון, סידני, סינגפור, בוסטון, סן פרנסיסקו, הלסינקי, רומא ו-12 בירות הקולנוע ברחבי העולם. הסמינר מהווה מקור ידע מקצועי והשראה לתסריטאים, כותבי טלוויזיה, סופרים, מחזאים, מפיקים, במאים, שחקנים, עיתונאים ומקבלי החלטות, והוא נחשב להשתלמות הכתיבה המבוקשת ביותר בעולם. בסמינר של מקי חוזרים ומשתתפים כותבים מתחילים, לצד תסריטאים זוכי אוסקר וכוכבים מן השורה הראשונה בהוליווד. מקי ביקר בישראל פעמיים בהזמנת היפרמדיה ובשיתוף איגוד המפיקים, וערך כאן את סמינר "סיפור" במארס 2005 ובנובמבר 2006. על מודע הסמינר הבא תבוא הודעה.

לפרטים ומידע נוסף

 

 
סדנת קונפליקט עם רוברט טירקל

פסטיבל דוקאביב, 9-10 במאי 2010

rt_press_pictures_028_2.jpg

המפיק ויוצר הטלוויזיה הבריטי, רוברט טירקל, העביר לראשונה בישראל את סדנת CONFLICT, המבוססת על המודל האפקטיבי שפיתח ליצירת סיפורים דוקומנטריים חזקים בפורמטים המתאימים להם ביותר (סרט / סידרת דוקו / ריאליטי). המודל מיושם בהצלחה משנת 2003 ביצירת סרטים וסדרות זוכי פרסים, וכפתרון בעיות מבניות ונרטיביות. הסדנה התקיימה ב-ZOA (בית ציוני אמריקה בת"א) ב-9-10 במאי, והתמקדה בלימוד עקרונות הסיפור הדוקומנטרי ויישומם בפורמטים השונים. הסדנה כללה הדגמות מתוך סרטים וסדרות ("לפני" ו"אחרי") הממחישים איך יכול ראף-קאט בינוני להפוך לסרט מנצח, וכיצד בוחרים דמויות שאפשר להתאהב בהן. בסדנה השתתפו אנשי מקצוע העוסקים בסיפורים דוקומנטריים - במאים ויוצרי סרטים, תחקירנים בתוכניות דוקומנטריות וריאליטי, עורכי תוכן, עורכי וידיאו, מפיקים ומנהלי תוכניות.

לפרטים ומידע נוסף  

   
 
 
סדנאות דוקו-דוקטור עם פרננדה רוסי

חיזרו להתעדכן במועד הסדנאות הבא

DocuDoctor 

היפרמדיה, בשיתוף עם פורום היוצרים הדוקומנטריים, אירחו בישראל את פרננדה רוסי (Fernanda Rossi), המכונה "דוקו-דוקטור". רוסי הינה יועצת תוכן המתמחה בסרטים דוקומנטריים. היא ליוותה עד כה לא פחות מ-150 סרטים, והיא מרצה ומעבירה סדנאות בתחום בכל רחבי העולם. סדנאות ה"דוקו-דוקטור" בישראל התקיימו לראשונה בישראל ביוני 2008. רוסי העבירה בתל אביב שתי סדנאות ייחודיות: "מה הסיפור שלך?" - סדנה מעשית של יום שלם, המוקדשת ליסודות הסיפור הדוקומנטרי; "המשימה: טריילר מנצח" – סדנה המתמקדת בהכנת טריילר אפקטיבי למטרת גיוס כספים ושותפים לפרוייקטים דוקומנטריים. על מועד הסדנאות הבאות תבוא הודעה.  

   
 
 
סדנה לשיווק והפצה של סרטים

חזרו להתעדכן במועד הבא


independent_frameari.jpg 

היפרמדיה, בשיתוף פורום היוצרים הדוקומנטריים ופסטיבל דוקאביב, מקיימת סדנה מיוחדת ליוצרי קולנוע ישראלים, שעניינה מימון, שיווק והפצה של סרטים עצמאיים. את הסדנה מעבירים סנדי דובובסקי ופיטר ברודריק – מומחים בעלי שם עולמי בתחומים אלה. הסדנה מקיפה כמה נושאים, בין השאר: גיוס מימון בינלאומי לפרוייקטים קולנועיים, מודלים של הפצה היברידית, סרטים כתנועות חברתיות והפצה בעזרת האינטרנט. הסדנה מעניקה ליוצרים ולאנשי המקצוע הישראלים את השליטה בכלים העדכניים ביותר להפצה של סרטים עצמאיים בעולם.


לפרטים ומידע נוסף
  


 

 

 

בניית אתרים