הסרט "מחכים לגודיק" חוזר לשידור נוסף בטלוויזיה

סרטו של ארי דוידוביץ', המביא את סיפור עלייתו ונפילתו של מלך המחזמר, גיורא גודיק, ישודר לבקשת הקהל ביום שישי, 16.10.09 בשעה 14.00 - הפעם בערוץ 10 

  Waiting_for_Godik_PR.JPG
הסרט "מחכים לגודיק", ששודר בבכורה בערוץ 2 וזכה לשבחי הביקורת, מגיע לשידור נוסף בטלוויזיה, הפעם בערוץ 10. הסרט ישודר ביום שישי, 16.10.09 בשעה 14.00.

הסרט היה מועמד לפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ירושלים, הוקרן בבכורה חגיגית בסינמטק תל-אביב ונסע מסביב לעולם (טורנטו, ברלין, סן פרנסיסקו, פריז, לוס אנג'לס ואפילו גדרה!)

ירון פריד, מבקר הטלוויזיה של "הארץ": "סרט מצוין". לקריאה נוספת

שיר זיו, מבקרת הטלוויזיה של "ישראל היום": "הסיפור הטרגי הפך לחומר טלוויזיוני משובח". 

 גפי אמיר, מבקרת הטלוויזיה של "ידיעות אחרונות": "סרט מצוין".

מלבד הביקורות, הסרט אף התמקדם במקום ה-7 ברשימת התוכניות המובילות בשיעורי הצפייה לאותו ערב, עם אחוז מפתיע של 7.4% - יותר מ"שש עם עודד בן עמי", "לונדון וקירשנבאום", "חמש עם רפי רשף" ומבט. זאת, למרות שעת השידור המאוחרת.

 

על הסרט:
מחכים לגודיק, סרט תיעודי מוסיקלי, מגולל את סיפור עלייתו ונפילתו של מלך המחזמר הישראלי, המפיק והאמרגן האגדי גיורא גודיק. סיפורו הטרגי של האיש שנגע בחלום והתרסק, הוא גם סיפורה של תקופה בלתי נשכחת ושל המיוזיקל בגירסתו המקומית. גודיק, אחד הסמלים הבולטים של שנות השישים העליזות בישראל, ניסה, בדרכו, לייבא לתל-אביב את החלום האמריקני. אולם החלום קיפל בחובו גם את השבר של מי שזינק לפסגה, ונפל למקום הנמוך ביותר. אחרי הצלחות ענק, עם ערבי בכורה נוצצים וכוכבים שהומלכו בין-לילה, המתינו כישלונות מפוארים, שגררו אותו עד לנפילה הכואבת.
לצד קטעי ארכיון ושירים מתוך מחזות הזמר שהעלה - ביניהם "קזבלן", "גבירתי הנאווה", ו"כנר על הגג" - הסרט מפנה זרקור לפינה שנותרה שרויה באפלה, אל בני משפחתו של גודיק. אלמנתו ושני ילדיו משחזרים את רגעי האימה ערב היעלמותו הפתאומית מן הארץ. לצידם בסרט אנשי במה שקיבלו אצל גודיק את ההזדמנות הראשונה, בהם יהורם גאון, תיקי דיין, יפה ירקוני ואחרים, המנסים לפענח את החידה.
 
 
עוד כתבו על הסרט:
מעמיק, מחכים, מהנה ומרגש / רותה קופפר, הארץ 

מהנה לצפייה, בין שמכירים את סיפורו של גודיק ובין שמתוודעים אליו כאן לראשונה. הסרט מתעד סיפור חיוני להכרת תולדות הבידור הישראלי ותולדות היזמות הישראלית בכלל / אורי קליין, הארץ

מצוין! לונדון וקירשנבאום, ערוץ 10

שעה נוסטלגית ומרגשת טיים אאוט 

מומלץ! אמיר קמינר, שידורי קשת ערוץ 2

משרטט ברגישות את סיפורו של האיש שהקדים את זמנו. מומלץ! קול ישראל
 
 
העושים במלאכה:
תסריט ובימוי: ארי דוידוביץ'
מפיקים: אמיר הראל ואיילת קייט ("למה הפקות")
צלמת ראשית: נילי אצלן
עריכה: טלי גולדנברג
תחקיר: רונית בר-אילן, מיטל צביאלי
עורך פס-קול: אביב אלדמע
הופק עבור הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, בסיוע קרן מקור (60 דקות).
 
 
 

 

בניית אתרים