מחכים לגודיק
thumb_godik_poster.jpg
סרט תיעודי מוסיקלי, המגולל לראשונה את סיפור עלייתו ונפילתו של מלך המחזמר הישראלי, המפיק והאמרגן האגדי גיורא גודיק. סרטו של ארי דוידוביץ' מביא את סיפורו הטרגי של האיש שנגע בחלום והתרסק, על רקע סיפורה של תקופה בלתי נשכחת ושל ז'אנר המיוזיקל בגירסתו המקומית.

 גודיק, אחד הסמלים הבולטים של שנות השישים העליזות בישראל, ניסה, בדרכו, לייבא לתל-אביב את החלום האמריקני. אולם החלום קיפל בחובו גם את השבר של מי שזינק לפסגה, ונפל למקום הנמוך ביותר. אחרי הצלחות ענק, עם ערבי בכורה נוצצים וכוכבים שהומלכו בין-לילה, המתינו כישלונות מפוארים, שגררו אותו עד לנפילה הכואבת. ערב הצגת הבכורה האחרונה גודיק נמלט במפתיע לגרמניה, שם מכר לפרנסתו נקניקיות בתחנת הרכבת של פרנקפורט. הוא האמין שבקרוב יחזור להיות מלך המחזמר. אבל גודיק נשאר הרחק מהתיאטרון ולא שב אליו לעולם.
לצד קטעי ארכיון ושירים מתוך מחזות הזמר שהעלה - ביניהם "קזבלן", "גבירתי הנאווה", ו"כנר על הגג" - הסרט מפנה זרקור לפינה שנותרה שרויה באפלה, אל בני משפחתו של גודיק. אלמנתו ושני ילדיו משחזרים את רגעי האימה ערב בריחתו הפתאומית מן הארץ. לצידם בסרט אנשי במה שקיבלו אצל גודיק את ההזדמנות הראשונה, בהם יהורם גאון, תיקי דיין, יפה ירקוני ואחרים, המנסים לפענח את החידה. הפער בין האור המסמא לבין החיים בצל מפיחים רוח חדשה בסיפור חייו ומותו של האיש שהאמין שהחיים הם מחזמר.

 > להזמנת הקרנה מיוחדת עם הרצאה של יוצר הסרט < 

קליפים ותמונות   
 
Waiting_for_Godik
Waiting_for_Godik
godik.jpg  


ביקורות

"סרט מצוין"
ירון פריד, הארץ

"מצוין"
גפי אמיר, ידיעות אחרונות 

"מהנה לצפייה, בין שמכירים את סיפורו של גודיק ובין שמתוודעים אליו כאן לראשונה. הסרט מתעד סיפור חיוני להכרת תולדות הבידור הישראלי ותולדות היזמות הישראלית בכלל"
אורי קליין, הארץ

"הטרגדיה הפכה לחומר טלוויזיוני משובח"
שיר זיו, ישראל היום

"מצוין!”
לונדון וקירשנבאום, ערוץ 10

"מעמיק, מחכים, מהנה ומרגש"
רותה קופפר, הארץ

"סוף סוף דוקו איכותי"
ניר קיפניס, גלובס

"שעה נוסטלגית ומרגשת"
טיים אאוט

"מומלץ!”
אמיר קמינר, שידורי קשת ערוץ 2

"משרטט ברגישות את סיפורו של האיש שהקדים את זמנו. מומלץ!”
קול ישראל

 
   

תסריט ובימוי: ארי דוידוביץ'
מפיקים: אמיר הראל ואיילת קייט - למה הפקות
צלמת ראשית: נילי אצלן
עריכה: טלי גולדנברג
תחקיר: רונית בר-אילן, מיטל צביאלי
עורך פס-קול: אביב אלדמע

הופק בתמיכת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, וקרן מקור.  

 

לאתר הרשמי


 


 
 
 

 

בניית אתרים