איוואנה צ'בק חזרה לישראל לשתי סדנאות משחק ובימוי

מאמנת הכוכבים של הוליווד, איוואנה צ'בק, חזרה לישראל בהזמנת היפרמדיה והעבירה כאן שתי סדנאות לשחקנים ובמאים. בין המשתתפים השנה: אוהד קנולר, ישי גולן, אפרת ארנון, אלון נוימן ואחרים

img_8938.jpg


בתאריכים 26-29 בספטמבר 2010 (חוה"מ סוכות) התקיימו בהצלחה רבה סדנאות המשחק עם איוונה צ'בק, המורה האגדית למשחק. צ'בק הגיעה לישראל בפעם השנייה, כדי להקנות לשחקנים ישראלים מיומנות ושליטה ב"שיטת צ'בק", טכניקת המשחק הייחודית שפיתחה, אשר תפסה מקום מרכזי בצמרת לימודי המשחק המתקדמים בעולם. השיטה מביאה למרכז ההופעה את החוויה הרגשית של השחקן וממנפת את סיפורו האישי לטובת הישגים אמנותיים ופריצת דרך בקריירה.


מסלול האימון

צ'בק העבירה בביקורה זה שתי סדנאות מעשיות של יומיים, ל-32 שחקנים שהתחלקו לשתי קבוצות - שחקנים מנוסים יותר ושחקנים מעט פחות מנוסים. צ'בק תירגלה איתם במשך 8 שעות ביום את שיטת המשחק שפיתחה, באמצעות עבודה על סצינות מתוך סרטים.

השחקנים אשר השתתפו במסלול זה הגישו את מועמדותם מראש ונבחרו על ידי ועדת קבלה מקצועית שכללה את המלהקת אורית אזולאי, את הבמאי ומדריך השחקנים שחר רוזן, ואת הח"מ. לאחר גיבוש הקבוצה, חולקו המשתתפים לזוגות והתבקשו להכין לקראת הסדנה סצינה מתוך סרט (באנגלית) שאיוונה בחרה עבורם. במהלך הסדנה הציגו השחקנים את הסצינות עליהן עבדו ולאחר מכן איוונה עבדה איתם באופן אישי על העמקת העבודה המשחקית באמצעות הטכניקה שפיתחה.

בין השחקנים אשר השתתפו השנה במסלול האימון היו: אוהד קנולר, ישי גולן, רונה-לי שמעון, אמיתי קדר, אלון נוימן, רינת מטטוב, אפרת ארנון, שרון ליפקינד, יפתח קמינר, שירה קרן, נילי צרויה, הילה סורז'ון-פישר ואחרים.


מסלול הצפייה

הסדנאות נפתחו השנה לצפייה לאנשי מקצוע מתחומי הקולנוע והתיאטרון, אשר למדו כיצד ליישם את טכניקת צ'בק דרך הצפייה בעבודתה של איוונה עם השחקנים. במסלול הצפייה השתתפו מדי יום כ-60 איש נוספים - שחקנים, במאים, מלהקות ומפיקים. בין המשתתפים:

השחקנים דרור קרן, דן תורג'מן, אוהד שחר, גאולה נוני, יגאל שדה, המלהקת גיתית פרידברג, המפיק יריב מוזר, הבמאים מיכל בת אדם, יונתן גורפינקל ווידי בילו, ואחרים.

המשתתפים נתבקשו למלא טופס משוב, שבו העריכו את שביעות רצונם מהסדנאות. מרבית המשתתפים העריכו את הסדנאות בציון 5 מתוך 5 והפגינו את התלהבותם מההזדמנות ללמוד עם מאסטרית בסדר הגודל של צ'בק.

איוואנה, מצידה, הבטיחה לחזור לישראל אחת לשנה ולעמוד בקשר עם שחקנים ובמאים ישראלים.

הסדנה הופקה על ידי היפרמדיה בשיתוף עם שח"ם - איגוד שחקני המסך והתיאטרון הקאמרי, ובתמיכה של משרד התרבות, קרן הקלנוע הישראלי, קרן רבינוביץ' לאמנויות - פרוייקט קולנוע, ומשרד החוץ.
עורך ומפיק: ארי דוידוביץ'

הפקה: רוני גודר
 


 
 

 

בניית אתרים